رادیو یک صفحه‌ای، سوغات شیراز برای فرزندان ایران
نویسنده خبر : مدیر سایت    
شنبه 27 آذر 1400
    
تعداد بازدید: 1222
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/9/27

آئین رونمایی از رادیو یک صفحه‌ای با حضور معاونین آموزشی و پرورشی، کارشناس مسئولان، کارشناسان منطقه، گوینده‌های رادیو یک صفحه‌ای و جمعی از فرهنگ‌وران و فرهنگیان در سالن برهان منطقه ۳ برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ در این مراسم که با همکاری معاونت پژوهش منطقه و انتشارات یک صفحه‌ای برنامه ریزی شده بود به بررسی نقش داستان در آموزش، پرورش و فرهنگ شهروندی پرداخته شد.
سید مهدی میرعظیمی ایده‌پرداز و نویسنده‌ی کتاب یک صفحه‌ای در آغاز این مراسم ضمن برشمردن این رادیو به عنوان سوغات شیراز برای همه فرزندان ایران، به معرفی رادیو یک صفحه‌ای و گستره‌ی مخاطبان، اهداف و دست‌آوردهای آن پرداخت.
وی به تهیه‌ی برنامه‌های رادیو یک صفحه‌ای با استفاده از تخصص گویندگان حرفه‌ای اشاره کرد و ادامه داد گستره‌ی مخاطبان ما کلیه‌ی افراد بینا و نابینا، حتی با تبدیل این داستان‌ها به زبان اشاره از این پس افراد ناشنوا هم جز و مخاطبین ما قرار خواهند گرفت.
وی در پایان صحبت‌های خود از حمایت‌های معنوی صَفری مدیر منطقه، صباغها معاونت پژوهش و نقیب سادات مدیر دبستان مفتح و همکاری شرکت طراحی وب زئوس به‌عنوان حامی این رویداد قدردانی کرد.
در ادامه این برنامه یارمحمدی معاون پرورشی و تربیت بدنی منطقه نیز به نقش داستان در پرورش دانش‌آموزان اشاره کرد.
نقیب سادات مدیر دبستان شهید مفتح نیز با روایت تجربه‌های مثبت خود از کتاب یک صفحه‌ای و همکاری با این مجموعه به تاثیرات مثبت داستان و قصه در کودکان و نوجوانان پرداخت و از همکاران و دانش‌آموزان خواست تا در این طرح مشارکت فعال داشته باشند.
احتشامی مجری کارشناس برنامه و اسعد سامانی و سیاهی گوینده‌های رادیو نیز به ایراد نظرات خویش پرداختند و داستان را تنها راه انتقال مفاهیم مفید به کودکان و نوجوانان برشمردند.
گفتنی است بیش از ٢٥٠ مهمان از طریق برنامه‌ی شاد در این مراسم حضور داشتند.
مدیران محترم مدارس جهت بهره گیری از خدمات مجموعه‌ی کتاب یک صفحه‌‌ای و برای ارتقاء فرهنگ کتابخوانی می توانند با کارشناسی پژوهش منطقه ۳ تهران تماس حاصل فرمایند و برنامه‌های این رادیو را از طریق وب‌سایت رادیو یک صفحه‌ای دنبال کنند.

۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۸

https://fars.farhang.gov.ir/fa/news/613599

 

از   1   رای
6

  نظراتـــــ