تعداد بازدید: 5091
زبان : فارسی

اجرای طرح کتاب یک صفحه ای در ایستگاه قطار شهری شیراز

اجرای طرح کتاب یک صفحه ای

تاریخ درج خبر : 1396/5/30
منبع : ایران آنلاین

اجرای طرح 'مترو کتاب' با هدف ارتقای فرهنگ مطالعه روز چهارشنبه در ایستگاه های قطار شهری شیراز آغاز شد، طرحی که در قالب آن، کتاب های یک صفحه ای در اختیار مسافران مترو قرار می گیرد

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در این باره به خبرنگاران گفت: با توجه به انتخاب شیراز به عنوان یکی از پایتخت های کتاب کشور در سال جاری، این طرح در این راستا و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی اجرا می شود

مهدی امیدبخش افزود: در این طرح روزانه به مدت 2 ساعت به دوستداران و علاقمندان در مترو شیراز به صورت رایگان کتاب اهدا می شود.
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس درباره اهمیت ترویج کتابخوانی در جامعه گفت: پدر بزرگ ها و مادر بزرگ های ما با امثال و قصه های حکمت آمیزی که بزرگترهایشان برایشان نقل می کردند تربیت می شدند و رفتارهای اجتماعی متناسب با دوران خود را می آموختند اما امروز ما از فقدان آن بزرگترها در رنج هستیم یا در هیاهوی شبکه های اجتماعی و رسانه های رنگارنگ، صدای آنان را نمی شنویم.

وی ادامه داد: معضل دیگری که بر بار نا آگاهی ما می افزاید کتاب نخوانی است و یکی از دلایلی که کتاب نخوان ها برای کتاب نخوانی خود ارائه می دهند کمبود وقت است.
امیدبخش گفت: چندی است که درطرحی نو برای گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، برای اولین بار کتاب هایی تحت عنوان کتاب یک صفحه ای منتشر می شود و وجه تمایز این کتاب با کتاب های معمولی در شیوه ارائه آن است که بصورت تک برگی است و خواننده می تواند پس از مطالعه آن را به دوستان خود هدیه دهد.

وی اظهار کرد: مطالعه یک دقیقه ای کتاب های یک صفحه ای در اماکن عمومی، تاکسی، مترو، اتوبوس، بانک و هر جا که یک دقیقه وقت آزاد دارید جایگزین مطلوبی برای درد دل با موبایل و بازآشنایی و آشتی با کتاب عزیز آن یار وفادار خواهد بود.

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: این اداره کل به همراه شرکت آسان رسان و شرکت قطار شهری شیراز اجرای طرح مترو کتاب را در شیراز برعهده دارند.
وی ادامه داد: برخی شرکت ها و سازمان ها مانند شرکت نمایشگاه های بین المللی، سازمان همیاری شهرداری ها، شرکت تیر و ستون پارس، شرکت همیارنت، مجموعه رستوران های شاندیز، مجموعه فرهنگی کافه گفتگو، بنیاد کودک، مجموعه غذایی دیوال، شرکت ثریا، شرکت سی پی و بنیاد خیریه یاس نیلی در راستای رسالت اجتماعی خود و با حمایت از این طرح گام موثری را درافزایش آگاهی و ارتقای فرهنگ شهروندی برداشته اند./ایرن

از   0   رای
0

   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.